">

Döviz Kurları

BIST
1971
USD/EUR
1,1255
Amerikan Doları
3,67944
Euro
15,5024
İngiliz Sterlini
18,2462
Japon Yeni
12,1631
Rus Rublesi
3,3835
SA Riyali
3,1407
Altın
1,5166
Son Güncelleme: 07.12.2021 12:37

Kırkağaç Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası Törenle Açıldı

Kırkağaç Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası Törenle Açıldı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, 28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesinin ek hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, 28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesinin ek hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kırkağaç ilçesinde, yaklaşık 1 buçuk yıl önce temeli atılan Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binasının açılışı için tören düzenlendi. 28 yataklı binanın açılış töreninde konuşanTBMM […]

16 Mart 2015 Pazartesi - 5254 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, 28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesinin ek hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, 28 yataklı Kırkağaç Devlet Hastanesinin ek hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Kırkağaç ilçesinde, yaklaşık 1 buçuk yıl önce temeli atılan Kırkağaç Devlet Hastanesi ek hizmet binasının açılışı için tören düzenlendi. 28 yataklı binanın açılış töreninde konuşanTBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, emeği geçenlere teşekkür etti. Berber, “Bir yaz gününde temelini atmıştık, bir kış gününde de açılışını yapıyoruz. Soma, Kırkağaç’ın hemen yanındadır. Biz Kırkağaç olarak Soma ile artık entegre olmuş bulunmaktayız. Dolayısıyla Kırkağaç’ta yapılan bir hizmet Soma’yı,Soma’da yapılan bir tesiste Kırkağaç’a hizmet veriyor. Bugün Kırkağaç’a açtığımız bu hastanemizde Soma’ya da hizmet verecek. 6-7 ay önce Soma’da büyük bir facia yaşadık. O zaman gördük ki sadece bir merkez yetmiyor. Kırkağaç Devlet Hastanesi o zamanTürkiye’nin gündemine geldi. Soma Devlet Hastanesinin yetişmediği yerde KırkağaçDevlet Hastanesi devreye girdi, Soma Belediyesinin yetişemediği yerde KırkağaçBelediyesi devreye girdi. 1957 yılında yapılan binanın yerine artık yepyeni bir hastanemiz var. Ben tüm emeğe geçenlere teşekkür ediyorum Allah razı olsun” dedi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ise konuşmasında, sağlıkta son yıllarda yapılan değişimlere değindi. Kırkağaç Devlet Hastanemizde 15 tane uzman hekim olduğunu aktaran Bektaş, “Ben 30 yıldır bu işin içindeyim. 15 tane uzman hekimin ne anlama geldiğini bende çok iyi biliyorum. Gün oldu bir pratisyen hekim için ne gayretler ne çabalar gösterdiğimizi biliyorum. Türk Cumhuriyeti Devleti, bütün sağlık sistemini tepeden tırnağa değiştirmeye heves etti ve bunu da başarıyor. Eskiden sağlık ocağı yapacağız derdik, Devletten üç beş kuruş bulurduk, hayırseverlere yalvarırdık, esnaftan para toplardık, makbuz keserdik. Artık çok güzel işler oldu” diye konuştu.

Törene, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Ak Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, SomaKaymakamı Bahattin Atçı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Kırkağaç MYO Müdürü Yrd.Doç Dr. Hakan Aracı, Manisa İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz,Kırkağaç Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Münger, Kırkağaç İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Yalçınkaya, Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir Cevap Yazın

kirkagac.web.tr - 2015 -Bu sitedeki haberlerin izinli veya izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül